Gyakori kérdések iskolaválasztás előtt
- 21.03.2024 13:16
- Miért választják az egyházi iskolát…
Nem mindenki vallásos indíttatásból dönt a felekezeti oktatás mellett. Legnagyobb részben azért választják a szülők az egyházi iskolát, mert egy olyan gyermekközpontú iskolát szeretnének, ahol a gyermekek nem csak szellemiekben, de lelkiekben is harmonikusan fejlődhetnek. Ezt pedig legjobban egy egyházi iskola tudja biztosítani.
- Kik járhatnak az egyházi iskolába…
Iskolánk természetesen nyitva áll az összes keresztény felekezethez tartozóknak, sőt a felekezeten kívüli diákok számára is, amennyiben elfogadják iskolánk értékrendjét és vállalják az egyházi iskolával járó plusz elfoglaltságokat. Bár iskolánk alapítója a katolikus egyház, a vallásgyakorlást másvallású diákok részére is bebiztosítjuk.
- Miért színvonalasabb az egyházi iskola
Ez több tényezőtől függ, az egyik az, hogy jobb anyagi helyzetben van, másrészt viszont részben magyarországi tankönyvekből tanítunk. Ezek egyrészt igényesebb a hazainál, másrészt jobb minőségűek, érthetőbbek, következetesebbek és jobban felkészítik a diákokat. Ezért a diák nem fizet, ahogy a többi taneszközért és segédeszközért sem! Bevezettük az internetes tanulókönyvet, ahol a szülő akár okos-telefonján is követheti gyermeke „minden lépését”.
- Miért mondják, hogy jobb az anyagi helyzete az iskolának…
Iskolánk több projekt elnyerésével és a község, valamint a szülői szövetség támogatása által van jó anyagi helyzetben. Ebből kifolyólag magas szintű felszereltségre tett szert. Digitális interaktív segédeszközök és számítógépek beszerzésével, valamint új taneszközök és segédeszközök folyamatos vásárlásával a mai világ igényeihez igazítja az oktatást. Folyamatosan bővül a testnevelési szertár, valamint a jó minőségű, széles választékú rajz és képzőművészeti eszközök beszerzésére is folyamatosan költ az iskola.
- Mennyivel járul hozzá a szülő
A többletköltségek miatt, és főleg a felelősségtudat és értékrendünk növelésének céljából, a szülők hozzájárulása elengedhetetlen.
A délutáni napközi otthon a szülőknek havi 5,- Euró befizetését jelenti az iskola számlájára, valamint
A szülői szövetségbe való hozzájárulás 30,- Euró egyszeri (évi) befizetést jelent. Ezt az összeget egyben, a szülői szövetség számlájára, az év végéig (december) szükséges befizetni. Ezt az összeget maradéktalanul a diákok színvonalas oktatására és nevelésére fordítjuk – tankönyvek és taneszközök, kirándulások, színházlátogatások és egyéb költségek térítésével.
- Mit nyújt a napközi otthon gyermekemnek…
A napközi, más nevén iskolai klub, minden nap délután, a kötelező órák után várja a diákokat. Különböző kézműves, sportjellegű, vagy egyéb fejlesztő foglalkozásoknak ad otthont.
Ügyelünk arra, hogy a diákok délután sok időt tölthessenek a szabadban, ezért a szabadban lévő foglalkozások minden naposak.
A napközi foglalkozások mellett lehetőség van a házi feladatok elvégzésére.
- Kisiskola vagy nagy iskolaközpont
A kisiskola nem jelent hátrányt a nagy iskolaközpontokkal szemben, amennyiben az oktatás színvonalas tud maradni. (Ez viszont mindkét iskolaformára igaz!).
Bár kisiskolánk délutáni szakkörök számában nem tud versenyezni egy nagy iskolaközponttal, - amelyben lehetőség van különböző szakkörök indítására-, mi iskolánk minden mással felveszi a versenyt, sőt. Pont az iskola kis létszáma biztosítja, hogy a gyermekekre jobban odafigyeljünk, személyre szabottan fejlesszük és neveljük őket, valamint gondoskodjunk igényeiről.
A kisgyermeknek, aki épp az iskoláját kezdi, különösen fontos, hogy biztonságban érezze magát az iskolában. Erre egy kisiskola különösen alkalmas. Családias hangulata biztonságot kelt, a felmerülő problémákat pedig gyorsabban és hatékonyabban tudja kezelni, s ezt többek között a szülőkkel való szorosabb együttműködés teszi lehetővé.
- Back to article list
Recent articles