• Feltételek a 2020/2021 -es tanév biztonságos működtetésére

• 28.08.2020 15:12
      • Érvényes:  2020 szeptember 2.-tól  2020 szeptember 14.- ig

• Feltételek a 2020/2021 -es tanév biztonságos működtetésére

a tanulók biztonságának és egészségének biztosítása érdekében

Érvényes:  2020 szeptember 2.-tól  2020 szeptember 14.- ig

1.     A diák a 2020/2021-es tanévet csak az egészségügyi állapotáról szóló Nyilatkozat (2), valamint a Kérdőíves nyilatkozat (1) kitöltésével és felmutatásával kezdheti meg. Mindkettőt 2020 9. 2.-án, szerdán, az első iskolai napon köteles leadni a tanárnak.

Feljebb említett mellékletek szlovák megnevezései:

(2) Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu žiaka predzačiatkom nového šk. roka 2020/2021“

(1) „Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti“

1.     Amennyiben a diák 3 napnál több iskolanapot hiányzik, a szülő köteles újra kitölteni a Nyilatkozatot (2) a diák egészségügyi állapotáról.

2.     Figyelem! Beteg diák NEM JÁRHAT ISKOLÁBA!

a.     Amennyiben a diákon az iskolába lépéskor a betegség bármely tünete észlelhető nem engedhető az diákközösségbe, ill.

b.     amennyiben erre az oktatás bármely szakaszában derül fény, a diák haladéktalanul haza lesz küldve!

Tünetek lehetnek: láz, köhögés, gyakori tüsszögés, orrcsorgás, ill. a koronavírussal kapcsolatos egyéb tünetek jelenléte - izomfájdalom, fejfájás, íz észlelés, szaglás gyengülése, bőrbántalmak.

c.      amennyiben a koronavírus tipikus tüneteit észlelik, azonnal értesítsék a gyermek kezelőorvosát!

3.     Az első két hétben napközi foglalkozás csak 14:00  óráig!

4.     Az iskola nyitási ideje: 7:20, érkezés az iskolába 8:00 óráig történik!

5.     Az iskolabusz reggel a megszokott időpontban közlekedik, délután 13:30-kor indul haza Görgőre, 14:00 órakor Torna felé. (a pontos buszmenetrend a mellékletben)

6.     Kötelező a fertőzés megelőzési szabályok elvégzése, betartása:

a)     iskolába lépés előtt a diákok talpát és kezét fertőtlenítjük.

b)     diák kezet mos belépést követően

c)      Az osztályban a kellő távolság betartásával a szájmaszk viselése ajánlott, az iskola többi területén azonban KÖTELEZŐ. A szájmaszkok lehetnek egyszeri használatosak, (minden napra más), vagy anyagból, ez esetben állandóan tiszták! (jó, ha van egy pót szájmaszk a táskájában)

7.     Aki nem iskolai alkalmazott, az nem tartózkodhat az iskola belső területén. A diákot egy szülő kísérheti iskolába, aki a legrövidebb időn belül távozik.

8.     A diákok hoznak átöltő cipőt, egyéb átöltő ruházatot nem.

9.     A testnevelés órára (az első két hétben) nem öltözünk át és nem is hozunk átöltő ruhát.

10.  NEM HOZNAK SAJÁT TÖRÜLKÖZŐT, a diákok papírtörlőt használnak majd, amit az iskola biztosít számukra.

A tisztálkodás alapszabályai

Jelen pillanatban nincs más mód a koronavírus terjedését megállítani, mint a következő: a szabályok betartása és betartatása:

a.     Távolságtartás,

b.     Szájmaszk viselése

c.      Alapos és gyakori kézmosás.

1.     WC használat után mindig lehúzzuk a WC-t.

2.     Mindig bő folyó meleg vízzel mosunk kezet, legalább 20 mp időtartamban.

3.     Papír-törlőkendővel mindig szárazra törüljük a kezünket, a használt papírt eldobjuk.

4.      Amennyiben az osztályba ill. étkezőbe tartunk, mindig használjuk a fertőtlenítő szert. Ez alól kivétel, ha az udvarra tartunk.

5.     Nem használunk saját törülközőt.

A mellékleteket megtekinthetik, ill. kinyomtathatják az iskola honlapjáról, vagy személyesen átvehetik az iskolában:

-        pénteken, 2020. augusztus 28.-án 7:00 – 14:00 óra között, ill.

-        a tanévnyitón (augusztus 30.-án, vasárnap, 15:30-16:30)

Iskolai nyitva tartás - Mivel az iskola az első két hétben csak 14:00 óráig üzemelteti a napközit, kérjük a szülőket tartsák ezt be, jöjjenek el gyermekükért. Amennyiben azonban a szülő nem tud gyermekéért jönni, ill. nem tudja hol elhelyezni gyermekét, lehetőség van 16:00 óráig iskolában maradni. Ez azonban csak az osztályfőnökkel való egyeztetés után történhet, továbbá az iskolabusszal közlekedőkre csak abban az esetben vonatkozik, ha a hazamenetelt a szülő biztosítja.

Iskolakezdéssel kapcsolatos általános tudnivalók, kötelezettségek fizetésekről,  ill. hogy mire lesz szüksége ebben a tanévben a diáknak „A 2020/2021- es tanévre vonatkozó tudnivalók” mellékletben találhatják.

Ha kérdésük van, facebookon, messengeren, ill. telefonon bátran vegyék fel velünk a kapcsolatot!

Kelt. Szádudvarnokon, 2020. 8. 26-án.                                            Köteles Anikó, iskolaigazgató

(1)_kerd__ives_nyilatkozat.docx

(2)_Nyilatkozat.docx