• PROJEKTY

•

Názov a sídlo prijímateľa: Cirkevná základná škola sv. Štefana, 044 02 Dvorníky-Včeláre

Názov projektu: Zvýšenie inkluzívnosti vzdelávania na Cirkevnej škole sv. Štefana, Dvorníky-Včeláre

Kód projektu: 312011H656

Miesto realizácie projektu: Košický kraj, okres Košice-okolie, Dvorníky-Včeláre

Výška poskytnutého NFP: 28 026,00 Eur

Opis projektu:

Predmetom realizácie projektu je vytvorenie nového pracovného miesta pre jedného nového asistenta učiteľa. Novovytvorené pracovné miesto prispeje k zlepšeniu školskej úspešnosti žiaka so zdravotným hendikepom ako aj žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

Hlavný cieľ projektu:

Zvýšenie inkluzívnosti a rovnakého prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšenie výsledkov a kompetencií detí a žiakov vytvorením a obsadením miesta asistenta učiteľa.

Špecifické ciele projektu:

1. Vytvoriť podmienky pre efektívne vzdelávanie zdravotne znevýhodnených žiakov s asistenciou asistenta učiteľa.

2. Vytvoriť podmienky súvisiace so zavádzaním prvkov inkluzívneho vzdelávania a prispieť k vyrovnávaniu sociálne znevýhodnených žiakov.

Projekt bude realizovaný od 09/2018 do 08/2021, t.j. v rozsahu 36 mesiacov.

Výstupom pôsobenia asistenta učiteľa v školskom vzdelávaní je búranie bariér v škole a zabezpečenie rovnocenného prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu. Po ukončení projektu budú zabezpečené rovnaké príležitosti pre všetkých žiakov (s osobitným dôrazom na zdravotne a sociálne znevýhodnených) prostredníctvom individuálneho prístupu a efektívnych vzdelávacích služieb.

Dopad projektu na proces vzdelávania:

• zatraktívnenie vzdelávania a individuálny prístup,
        • podpora kreatívneho myslenia u žiakov školy,
        • možnosť tvorby nových (atraktívnych) aktivít pre krúžkové činnosti
        • zvýšenie kvality výsledkov hodnotenia žiakov,
        • zvýšenie zaškolenosti žiakov.

Konečný prínos projektu bude možné vidieť v tom, že ak sa žiakom zo SZP a žiakovi so zdravotným hendikepom zlepšia edukačné výsledky už na prvom stupni, tak s adaptáciou na zvýšené nároky druhého stupňa už budú lepšie pripravení. Majú vyššiu šancu dokončiť ZŠ a pokračovať v štúdiu na strednej škole. V konečnom dôsledku môžu byť v dospelosti užitoční a produktívni členovia spoločnosti.

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“.

www. esf.gov.sk                                                         www.minedu.gov.sk